Skip to main content

У Харкові стартувала акція «16 днів проти насильства»

|

Міжнародна акція «16 днів проти насильства» стартувала сьогодні, 25 листопада, у Харкові.

Як повідомили у Департаменті у справах сім’ї, молоді та спорту, мета акції – привернути увагу суспільства до проблем подолання домашнього насильства, насильства щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

У день старту кампанії перед будівлею адміністрації Шевченківського району провели символічний інформаційно-просвітницький захід. В рамках акції усі охочі мали змогу на спеціальному банері «Маніфест» написати заклики та меседжі щодо попередження та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі. Вміст «Маніфесту» згодом буде оцифровано і поширено у вигляді постерів серед 30 міст-учасників проєкту «Міста та громади, вільні від домашнього насильства».

У департаменті зазначили, що в Україні щорічно реєструють понад 100 тис. звернень від жінок щодо насильства у сім’ї, а в Харкові – до 2,5 тис. звернень на рік. Багато постраждалих потребують тимчасового притулку та тривалої соціально-психологічної допомоги. У Харкові існує низка сервісів для допомоги постраждалим від насильства: притулок для жінок, денний центр допомоги, відділення первинного консультування, кризові кімнати для короткотермінового перебування. Також у разі термінової допомоги можна звернутися на державну «гарячу лінію» з протидії домашньому насильству – 1547.

Організатори заходу – Управління у справах сім’ї та молоді Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту та Представництво Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA).

Довідка.Міжнародна акція «16 днів проти насильства» щорічно проводиться з 25 листопада по 10 грудня, починаючи з 1991 року. У ній беруть участь державні та громадські організацій з більш ніж 100 країн світу. Дати початку та завершення кампанії створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини. Шістнадцятиденний період кампанії охоплює  Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок, Всесвітній  день боротьби зі СНІДом, Міжнародний день боротьби з рабством, Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями, Міжнародний день волонтера, Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі, Міжнародний день боротьби з корупцією, Міжнародний день прав людини.

Підписуйтесь на Telegram-канал офіційного сайту Харківської міськради.